Beszélgessünk pálinkáról, pálinkafőzőkről.

Re:higitás

Miklós | 2015.12.23

Mennyit?
Pl.: van 7 liter 59° pálinkán és ezt 48°-ra
szeretnénk hígítani!
Mennyi víz kell hozzá???
- 9 -
7x59= 413 egységnyi alkohol van a 7 L 59°-os pálinkába
n! 413/48=8,604! Tehát a 7 L 59°-os pálinkából 8,6 L
48°-os pálinka készíthet
ő
[8,6-7=1,6] , azaz 1,6 L vize
t kell hozzáadnunk a meglévő
pálinkához !

Hozzáadott cukor kérdése

Szarka Ignác | 2015.11.22

Privát véleményem szerint, nekünk magánfőzőknek (meg másoknak sem) semmilyen szinten nem kellene hozzáadott cukrot használni a cefrézéskor, hiszen a beletett cukor térfogatot növel ugyan, de egyúttal felhígítja az adott cefrében lévő gyümölcs aromáját, pontosan a térfogat növekedés miatt. Szerintem az a jó pálinka,ahol maga a gyümölcscukor alakul át alkohollá, és nem a hozzáadott mesterséges vagy természetes cukortól várjuk ugyanezt...

Re:Hozzáadott cukor kérdése

Miklós | 2015.12.10

A véleményed elfogadom, de nem baj ha nem értek egyet vele? :)

Re:Re:Hozzáadott cukor kérdése

Szarka Ignác | 2015.12.15

Természetesen nem baj, ha más véleményen vagyunk. Sokan vagyunk így ezzel az országban. Minden esetre én itt a Beregben cukor hozzáadása nélkül is nagyon kellemes,illatozó párlatokat állítok elő a 100 literes főzőmmel.

főzés

Pálinkás Lajos | 2015.10.25

.Tavalyi évről megmaradt X liter pálinkám.
Az idei évben lefőzöm a megengedett mennyiséget,akkor már összességében több lesz mint a megengedett mennyiség.A kérdésem a következő :hogyan lehet bizonyítani hogy az előző évről maradt meg a túllépett mennyiség.
Üdvözlettel:Lajos

Re:főzés

Miklós | 2015.10.27

Üdvözlöm Lajos!

Nincs mit bizonygatni, ha januárban be lett jelentve a főző.
Én bejelentettem, hogy 2010 óta főzök, és minden évben lefőztem az engedélyezett 86 litert. Így most 516 liter pálinkám lehet otthon. Ha nem lett bejelentve, akkor sehogy se lehet bizonyítani, hogy tavalyról maradt.
Üdv:Miklós

Pistorius tányér

Péter | 2015.09.12

Szia Miklós!
Hamarosan első alkalommal szolgálatba áll a tőled vásárolt pistorius tányér. Nyilván azt tudom leírásokból, hogy a víz hőmérsékletével és az áramoltatással szabályozhatom a lefolyó szesz töménységét. Mivel azonban eddig még nem használtam ilyet, ezért kérdésem, hogy elsőnek milyen hőmérsékletű vízzel kezdjek? Illetve mi az a hőmérséklet, ami alá semmiképp ne menjek, mert kicsapja az alkohol gőzt is? Ja és azt fontos megemlíteni, hogy csak 1 tányér van a főzőn, tehát nem 1 kör alatt szeretném lefőzni a cefrét.

Köszönettel: Péter

Re:Pistorius tányér

Miklós | 2015.10.05

Kedves Péter!

A tányérok kb 84-86 fok körül dolgoznak jól.AZ elején nyilván nincs ekkora hőmérséklet a tányéron, de ha feltöltöd csapvízzel, hamar fel fog menni a hőmérséklete a kívánt szintre.

Re:Re:Pistorius tányér

Péter | 2015.10.05

Köszönöm a választ, azóta már megtapasztaltam. Szerintem minimális mértékben áramoltattam a vizet és így is 50 fokos alszesz lett az eredmény, tehát működik.

Re:Re:Re:Pistorius tányér

Miklós | 2015.10.12

Örülök! :) Mivel Nálad csak EGY tányér dolgozik, nagy csodát ne várj tőle. Az egymenetes lepárláshoz 3 kellene.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Új hozzászólás hozzáadása