Beszélgessünk pálinkáról, pálinkafőzőkről.

gondok a tömítéssel

Ákos | 2014.12.30

Üdv! az lenne a problémám ,hogy az e hónap elején vett 30literes főzőm a legutóbbi finomításkor "szelelt" a kupola tömítésénél.Kitakarítottam ahogyan csak lehetett , szépen tisztára és ezután is szelelt.A szilikoncső tömítéssel lehet a baj ?Sem az üst sem a kupola nem sérült.

Re:gondok a tömítéssel

Miklós | 2014.12.31

Üdvözlöm!
Ha "szelel" a sisaktömítés, szerintem nem áll vízszintben a hűtő, és valamelyik menetben "folyadék dugó" alakulhatott ki. Ilyenkor kicsit felmegy a nyomás a rendszerben. Ha áthabzás nem történt, és nincs eldugulva a páracső, vagy a hűtő, akkor csak ez lehet a probléma. Ilyenkor szokott az is előfordulni, hogy főzés közben "köpködve", szakaszosan jön le a párlat. A beállítást inkább (ha felhív) élőszóban mondanám el. Úgy egyszerűbb, érthetőbb.
Üdv
Miklós

Re:Re:gondok a tömítéssel

Ákos | 2015.01.04

Megvan a probléma oka !A forrasztós T-rézidom tetejébe nagyon mélyen ütöttem bele a dugót és elzárta a pára szabad útját, ezért volt emelkedett nyomás a rendszerben 100 % !!Kipróbáltam hogy a kupola felőli részben belefújtam és alig ment át a levegő... Kivettem a dugót,helyettesítettem egy másik rövidebbel és fénynél láttam hogy ez már nem zárja el a pára útját az átvezető páracsőbe.Valószínűleg eddig is emiatt jött köpködve a párlat és "szörcsögve" hangosan...Probléma megoldva!

Re:Re:Re:gondok a tömítéssel

Miklós | 2015.01.04

Kedves Ákos!

Örülök, hogy megoldódott a dolog!
Lehet hogy le kéne cserélni a dugót, egy hőhatásra nem reagáló szilikon dugóra? :)
Üdv
Mikós

Karácsony.

Miklós | 2014.12.24

Békés, boldog karácsonyt kívánok, minden kedves látogatónak!

M

stapika | 2014.12.06

Isten éltessen erőbe egészségbe.:-)

Re:M

Miklós | 2014.12.06

Köszönöm szépen!

whyski-készítési trükkökre regálnék.

gombászok | 2014.12.03

Kérlek, ne biztasd a látogatóidat whyski készítésre: törvény büntet(heti)!

Re:whyski-készítési trükkökre regálnék.

Miklós | 2014.12.03

Tisztelt gombászok!

Nem is értem a hozzászólásodat. De tényleg. Hol látsz Te BIZTATÓ szavakat? Én annyit ígértem, hogy néhány receptet közre adok. Tudod, ugyan úgy mint abban a fórumban, ahol Te is szoktál publikálni :) Ez pedig azt gondolom nem bűn.
Üdv
Miklós

csipkebogyó

bazsa | 2014.11.27

üdv mester az lenne a kérdésem hogy van valami tapasztalatod a csipkebogyóval hogy cefrézzem ? a maggal mit csináljak ? cukrot tegyek hozzá ? előre is köszönöm

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Új hozzászólás hozzáadása